O INVYSYS
Interaktivní výukový systém INVYSYS je komplexní učební pomůckou pro teoretickou i praktickou výuku odborných škol zaměřených především na obory technických zařízení budov (TZB), ale i další. Umožňuje žákům pracovat s reálným materiálem a zároveň využívat digitální technologie.
Systém INVYSYS tvoří výukové moduly zaměřené na provoz moderních zdrojů tepla, výrobu a využití teplé vody, měření spotřebované energie a další zařízení. Jde o unikátní a efektivní nástroj pro vzdělávání, umožňující trénink zručnosti a montážních dovedností během simulace reálných podmínek provozu.
Historie systému
V podnikové praxi již několik let sledujeme protichůdný vývoj, tedy snižování počtu a kvality absolventů technických oborů a současně zvyšování poptávky po kvalifikovaných a kvalitních technických odbornících. Navíc díky trendu stále se zvyšující fluktuace lidí v pracovní oblasti, již dnes více zvažujeme investice do „dovzdělání“ nového pracovníka, než tomu bylo v minulosti.
2023 - Podáváme projekt na Technologickou agenturu České republiky (TAČR)
Vzniká nový produkt e-INVYSYS 4.0, digitální dvojče INVYSYS s prvky BIM. Systém se zaměřuje na digitální technologie.
2022 - Stavební veletrh Brno a soutěž Učeň instalatér 2022
INVYSYS je součástí soutěže Učeň instalatér. Představujeme 3D model vystavené sestavy INVYSYS.
2020 – Stavební veletrh Brno a soutěž Učeň instalatér 2020
2019 – Stavební veletrh Brno a soutěž Učeň instalatér 2019
2018 – IBF, Mezinárodní stavební veletrh Brno
Sestavu modulů připravenou pro soutěž Jihomoravská hvězda v roce 2017 jsme prezentovali i na Mezinárodním stavebním veletrhu v Brně v dubnu 2018.
2018 – Cena Inovace roku
2017 – Jihomoravská hvězda
V roce 2017 jsme inovovaný systém INVYSYS přihlásili do soutěže o nejlepší technickou učební pomůcku s názvem Jihomoravská hvězda. Hodnoticí komise z řad osobností a významných odborníků vybrala INVYSYS jako vítěznou učební pomůcku v kategorii pro technické a řemeslné obory, vzdělávání na středních školách.
2016-2017 – Projekt Vývoj a inovace systému INVYSYS z programu Partnerství znalostního transferu OP PIK
V rámci tohoto projektu a spolupráce s VUT Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií byl systém INVYSYS inovován a rozšířen např. o nové výukové metodiky, 3D animace a další prvky.
2016 – IBF, Mezinárodní stavební veletrh Brno
V rámci veletrhu IBF 2016 jsme představili sestavu s využitím moderních nástrojů jako je inspekční kamera nebo elektrická zmrazovačka trubek.
2015 – IBF, Mezinárodní stavební veletrh
Na veletrhu IBF v roce 2015 byly poprvé představeny výukové 2D animace INVYSYS a plně rozebíratelné moduly.
2015 – Cena FČOK
Systém INVYSYS získal v této soutěži 1. místo v kategorii Inovátor v oblasti středního odborného vzdělávání.
2014 – IBF, Mezinárodní stavební veletrh Brno
Na Mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2014 jsme představili novou sestavu systému INVYSYS vytvořenou pro potřeby výukového centra SOŠ a SOU Brno-Bosonohy.
2014 – Značka kvality
Cech topenářů a instalatérů ČR udělil výrobci výukového systému INVYSYS, společnosti E S L, a.s., ZNAČKU KVALITY.
2013 – užitný vzor
Na základě vytvořených unikátních výukových modulů a nově celkového interaktivního výukového systému s výukovými panely z oboru technických zařízení budov byla podána žádost a získán užitný vzor č.25385 na tento systém výuky.
2013 – IBF, Mezinárodní stavební veletrh Brno
V roce 2013 v rámci Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně jsme systém INVYSYS poprvé představen široké veřejnosti.
2011 – projekt Šikovné ručičky JMK
K dalšímu rozvoji systému INVYSYS přispěla realizace projektu Šikovné ručičky JMK – cesta k řemeslu. Cílem toho projektu bylo zkvalitnění především praktické výuky na SOŠ a SOU stavebním v Brně – Bosonohách zaměřené na zlepšování klíčových dovedností žáků univerzálně využitelných pro uplatnění na trhu práce a pro další odborné vzdělávání.
2011 – první prototypy trenažérů
Prototypy trenažérů byly zprovozněny v roce 2011. Současně vyvstala myšlenka nabídnout vytvořené trenažéry středním odborným školám a učilištím
k výuce jejich žáků. První moduly byly instalovány a ověřovány na SŠ polytechnické Brno na Jílové.
2009-2011 – Klastr obecného strojírenství
Projekt „Analýza inovačního řešení prototypových tréninkových laboratoří a trenažérů pro oblast energetických zdrojů dle standardů Klastru obecného strojírenství“, který řešil vznik tzv. trenažérů pro nácvik montážních dovedností pracovníků firem sdružených v rámci tohoto klastru.